CEZA HUKUKU

Ceza hukuku toplumun temel dinamiklerindendir.  Ceza yargılamasında önemli olan soruşturma ve kovuşturma aşamalarının en başında yargılamaya müdahil olmaktır. Bir avukat ceza yargılamasında aşamalara ne kadar erken müdahil olursa müştekiye veya sanığa o kadar daha fazla fayda sağlar.

Bursa ceza avukatı faaliyetlerini yürüten ofisimiz olarak savunma hakkının en temel haklardan olduğunu söyler, bir suç şüphesi veya şüpheye dair somut olgular bulunduğunda fiil yetkili mercilere intikal etmeden önce avukatınızla görüşmenizi öneririz.

Avukatınızla suç henüz yetkili mercilere intikal etmeden önce görüşmek gerek ifadenin nasıl verileceğini konuşmak, gerekse yargılamayı takip edecek olan avukatın aşamalara en erken müdahalesi gibi açılardan sanığa yada müştekiye oldukça faydalıdır.

Bir suç şüphesi üzerine emniyet müdürlüğünde iseniz avukat talebiniz olduğunu söyleyebilir, avukatınızın çağırılmasını isteyebilirsiniz. Avukatınız gelmeden ise kimseyle fiille ilgili konuşmamanızı öneririz. Kimseden kasıt emniyet güçleri olabilir, savcı ve hakim de olabilir. Avukatınız gelene, ifade alımı başlayana kadar ise kimsenin size olgularla ilgili soru sorma hakkı da yoktur. Ancak uygulamada her zaman böyle olmaz.

Sizin avukatınız gelene kadar konuşmamanız gerekmektedir. Avukatınızla bire bir görüşme yaptıktan sonra gerekirse susma hakkınız vs. kullanılabilir. Avukatınız ifade alımı esnasında tüm haklarınızı hatırlatacaktır. Uzman bir Bursa ceza avukatı olarak daha çok ceza miktarı üzerinde yoğunlaşmakta, olası alınacak ceza miktarını en aza indirgemek için elimizden geleni yapmaktayız.

Sanığın beraat etmesi veya hiç dava açılmaması hali ise yoğun çabayı gerektiren işlerdendir. Bir ceza dosyasının detaylı incelenmesi ve doğru bilginin verilmesi her zaman için önem taşımaktadır. Doğru bilginin olmadığı yerde avukata olan güven azalacağı için avukatın olası tüm koşulları aktarabilmesi müvekkillerimiz açısından çok önemlidir.

Bursa ceza avukatı faaliyetlerini yürüten Çelebi Hukuk Bürosu olarak bizler gerçek ve tüzel kişilere yönelik her türlü suç isnadı, cezai şikayet, kovuşturma, soruşturma ve diğer ceza dava konularında müvekkillerimize danışmanlık hizmetleri sunmakta ve ceza mahkemelerinde kendilerini gerek müşteki vekili ve gerekse şüpheli müdafi olarak temsil etmekteyiz. Bir suç isnadı durumunda Bursa Ceza Avukatı Ümit Çelebi ile çalışmanızı öneririz.